Zdzisław Hofman w naszej szkole!

13.04.2015 09:11

Juz wkrótce, od 17 do 18 kwietnia 2015 będziemy mieli zaszczyt gościć Eksperta Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Polonijnych Stowarzyszenia Wspólnota Polska, pana Zdzisława Hofmana, który poprowadzi dwudniowe warsztaty dla nauczycieli (17 kwietnia od 15:00 do 19:00) i rodziców (18 kwietnia od 10:00 do 12:00 i od 16:00 do 18:00). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W programie:

  • ·         „ Wspólny cel różne drogi – rola rodziców i nauczycieli we wspieraniu dzieci dwukulturowych i dwujęzycznych”. 
  • ·         cele jakie stoją przed polską szkołą we Włoszech,
  • ·         realizacja oczekiwań rodziców i nauczycieli,
  • ·         współpraca – dwóch ważnych partnerów – nauczycieli i rodziców,
  • ·         jak rozwiązywać pojawiające się problemy we współpracy?
  • ·         korzyści edukacyjne dzieci i rodziców,
  • ·         wybrane zagadnienia metodyczne i neurodydaktyczne – atrakcyjna, ciekawa edukacja,

Na spotkaniu z rodzicami zostanie zaprezentowany szczególny zestaw argumentów pozwalających rozumieć i rozwijać cele i zadania w edukacji dwujęzycznej. 

Projekt jest współfiansowany z funduszy polonijnych MInisterstwa Spraw Zagranicznych.

Zdzisław Hofman

Założyciel i prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu, trener III stopnia - superwizor Stowarzyszenia KLANZA, rekomendowany trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Trener biznesu. Tutor I i VII edycji programu Liderzy PAFW. Z zawodu nauczyciel biologii z zamiłowania dziennikarz radiowy. Wieloletni prezes Stowarzyszenia KLANZA. Obecnie Dyrektor Centrum Szkoleniowego KLANZA – ogólnopolskiej placówki doskonalenia nauczycieli.
4 grudnia 2012 roku Zdzisław Hofman został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.