Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-2018

04.06.2018 08:43

2.06.2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w siedzibie szkoły. Z tej okazji goścli i nas Wicekonsul Wydziały Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, pan MIchał Drożniewski oraz płk Dariusz Skrodzki z JFC NATO.

Uroczystość została otwarta przez dyrektorki szkoły, panią Annę Smolińska i Agnieszkę Folcik, po czym, zaproszeni goście przekazali swoje pozdrowienia i wyrazy uznania dla całej szkolnej społeczności. Szkoła otrzymała  upominki od Wicekonsula Drożniewski w formie materiałów dydaktyczych i od płk Skrodzkiego pamiątkową statuetkę Wojska Polskiego.

W tym roku, w podziękowaniu za otwarte serce, życzliwość i przychylność wobec działań szkoły, polska szkola przyznała pierwsze dyplomy "Przyajciela Szkoły".

Zostali uhonorowani płk.Skrodzki, Pani Konsul Ewa Mamaj, Wicekonsul Michał Drożniewski oraz Ewa Nytko.  

Po powitaniach, uczniowie  odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, po czym zaprosili obecnych na krótkie przedstawienie muzyczne , zainspirowane  " Akademią Pana Kleksa".

 

Po części artystycznej zostały wręczone dyplomy ukończenia kursu. Wręczali je Wicekonsul Drożniewski oraz płk Skrodzki. Każdy z uczniów otrzymał również słodycze. Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczął się festyn dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

 

W tym roku szkołę ukończyło 41 uczniów w 5 grupach.

Serdeczne podziękowania dla Nauczycieli, Uczniów, Rodziców oraz „Przyjaciół Szkoły” za owocnie spędzony rok szkolny 2017/2018.

Zapisy do szkoły na nowy rok szkolny są możliwe na stronie internetowej tutaj